Séria Plavničanov je už štvorzápasová

Sportnet|10. sep 2013 o 00:00

Štvrtoligový nováčik z Plavnice ťahal šnúru troch víťazstiev bez inkasovaného gólu.

A pri pohľade na konečný výsledok ju v Stropkove natiahol o ďalší zápas. Vyhral 1:0.

STROPKOV. Hosťujúci futbalisti od úvodného hvizdu hrali aktívne, k čomu prispel aj veľmi slabý prvý polčas zo strany domácich.

Tým chýbala medzihra, záložná formácia vôbec nefungovala, a tak obrancovia lopty iba nakopávali pred pokutové územie hostí. Do druhého polčasu nastúpili Stropkovčania s oveľa väčšou aktivitou, ale bez efektu.

O konečnom výsledku tak napokon rozhodol jediný gól. A ten dali v 64. min. hostia.

Domáci V. Homoľa v snahe vrátiť loptu spoluhráčom v obrane ju ideálne do behu naservíroval P. Baniovi a ten krížnou strelou nedal šancu domácemu brankárovi.

Tréner Plavnice Marián Solotruk bol, samozrejme, s konečným rezultátom spokojný: „Na úvod musím povedať, že do dnešného súboja mňa osobne veľmi zasiahla tragédia v podobe tragického úmrtia M. Špilára (bol odchovancom Stropkova, pred stretnutím bola aj minúta ticha – pozn. red.), s ktorým som sa osobne poznal. Takže tento súboj som až tak emotívne neprežíval. Pred zápasom som chlapcom povedal aj trochu z hecu, že sme prišli po tri body. Stropkov je známy agresívnou hrou najmä na domácej pôde, čo potvrdil viac v druhom polčase. Škoda našich dvoch tutoviek z prvého polčasu. Dali sme šťastný gól po hrúbke domáceho hráča a v závere sme sa už tlaku domácich ubránili. Možno by po zlepšení hry domácich po prestávke bola spravodlivejšia remíza, no futbal je aj o šťastí. A dnes bolo na našej strane.“